Archeologijos muziejus

Rūšiuoti: Aukščiausiai įvertinti




Senasis arsenalas Arsenalo g. 3, 01143 Vilnius

Senasis arsenalas

176 Apžvalgos
Arsenalo g. 3, 01143 Vilnius
Senajame arsenale įrengta archeologijos ekspozicija kviečia į kelionę po Lietuvos priešistorę. Susipažinkite su lankytojams aktualia informacija, sužinokite apie parodas ir renginius.
  • Įėjimas
  • pritaikytas neįgaliesiems
  • Stovėjimo aikštelė
  • pritaikyta neįgaliesiems
  • Poilsio kambarys
  • Restoranas
  • Galima apsilankyti su vaikais
  • Svečių tualetas

Rekomenduojamos apžvalgos





Dalia Kymantaitė
25.01.2024
Senasis arsenalas
Man labai patiko Archeologijos dienos birželio 14-15 dienomis. Susipažinome su kruopščiu ir įdomiu archeologų darbu :)
Loreta Šiaulytė
18.01.2024
Senasis arsenalas
Galėtų būti daugiau info apie pastato istoriją.Ekspozicija skurdoka, bet panorama nuostabi
Aldona Padegimaitė
12.01.2024
Senasis arsenalas
Žmonės vagia. Prieš metus mačiau, kaip nuo Gedimino kalno žemutinio šlaito nurinko įmūrytus akmenis. Buvo sukti laiptai nuo parko į bokštą, tai nurinkti akmenys aplinkiniu taku. Pamatai reikalingi. Pilis buvo apdengta moline danga, nepraleidžiančia drėgmės ir šalčio. Panašiai buvo įrengtas docentės Katilienės namas kaimo gale, lauko pusė nudažyta kalkėmis. Namas molinis. Gedimino pilies nereikėjo liesti, akmens ir molio būstas. Iš šiaurinės pusės tokių pačių plytų ir akmenukų nedidelis namelis. Darbininkai jame atliko ardomuosius darbus, kasė duobę kanalizacijai. Vandens irgi nereikia istorijos paminklams, nes jie stovi ant Vilnelės deltos, gali įvykti potvynis.
Aistė Čyplytė - Junokienė
06.01.2024
Senasis arsenalas
Archeologinė ekspozicija. Man pasirodė mažoka, bet viskas estetiškai sudėliota stenduose.
Evaldas Mikelevičius
03.01.2024
Senasis arsenalas
Įsikūręs įdomus archeologijos muziejus. Gražus interjeras
Ramunė Vaičiulytė
17.12.2023
Senasis arsenalas
Senasis arsenalas tai valstybės pabūklų ir amunicijos sandėliavimo centras. Rašytiniuose šaltiniuose jis žnomas nuo XVI a. vid., statytas ant Žemutinės pilies gynybinės sienos liekanų. Rytiniame šio arsenalo korpuse šiuo metu veikia puikus Taikomosios dailės muziejus.
Ramūnas Kazakevičius
08.12.2023
Senasis arsenalas
Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologijos rinkinys yra vienas seniausių ir gausiausių muziejuje bei pats didžiausias Lietuvoje. Jame sukaupta per 600 tūkstančių archeologinių radinių, datuojamų nuo XI tūkstantmečio pr. Kr. iki XIX amžiaus. Rinkinį sudaro atskiros eksponatų grupės, kurios skiriamos pagal laikotarpius ir temas.Seniausi archeologijos eksponatai įtraukti į muziejinę apskaitą dar iš Senienų muziejaus atskirų mecenatų kolekcijų, taip pat XIX a. – XX a. pradžioje vykdytų mokslinių ar mėgėjiškų archeologinių tyrinėjimų. Nuo pokario metų archeologijos rinkinys nuolat pildomas radiniais iš kasmet vykstančių archeologinių tyrimų visoje Lietuvoje. Tyrimus vykdo įvairios institucijos ir tyrėjų grupės, ekspedicijas organizuoja taip pat ir patys muziejaus archeologai.Keičiantis archeologijos paveldo objekto sampratai, greta Archeologijos skyriaus įsteigtas Viduramžių ir naujųjų laikų archeologijos skyrius.Archeologijos rinkinio pagrindu 2000 m. Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaryta didelė archeologijos ekspozicija, nušviečianti Lietuvos proistorę nuo seniausių laikų iki XIII amžiaus, t. y. Lietuvos valstybės susidarymo. Archeologiniais eksponatais papildyta ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos bei muziejaus istorinė ekspozicijos. Turtingi rinkiniai leidžia rengti specializuotas parodas tiek pačiame muziejuje, tiek ir užsienyje. Saugomų eksponatų pagrindu publikuojami moksliniai katalogai.
DDrive
22.11.2023
Senasis arsenalas
Graži aplinka, įdomūs eksponatai.
Karolina Musteikyte
21.11.2023
Senasis arsenalas
Puiki ekspozicija. Personalas, atrodė, norėjo, kad greičiau išeitumėme.
Dainius Stubra (IXOXI)
21.11.2023
Senasis arsenalas
Archeologijos ekspozicija „Lietuvos proistorė“ – tai 12 tūkstančių metų kelionė, prasidedanti nuo seniausio įvykio – kai nuslinkus ledynui Lietuvos teritorijoje pasirodo pirmieji žmonės, ir pasibaigianti geležies amžiuje, kai Lietuvoje susiformuoja baltų gentys, kurių pagrindu tuoj bus kuriama valstybė.Pirmo aukšto salėje „Lietuva iki Kristaus“ lankytojas susipažįsta su seniausiais eksponatais – akmens amžiuje vietos gyventojų naudotais darbo įrankiais ir ginklais. Archeologiniai radiniai, susiję su medžiokle, namų ūkiu, žvejyba, ankstyvąja žemdirbyste, menu, tikėjimu, atskleidžia priešistoriniais laikais Lietuvos teritorijoje gyvenusio žmogaus pasaulėžiūrą. Papildytoje ekspozicijoje pristatomos septynių pačių reikšmingiausių akmens amžiaus radinių kopijos suteikia unikalią galimybę prisiliesti prie to, ką sukūrė pirmykštis žmogus